^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Připravované akce

No events

Login Form

Prázdniny v ZUŠ

Prázdniny v ZUŠ

Umělecké aktivity ZUŠ Velká nad Veličkou nejsou omezeny jen na období školního roku. V době letních prázdnin však má klasiku „pauzu“ a do popředí se dostávají především hudební aktivity spojené s folklórem. V pořadech Horňáckých slavností účinkovali jak učitelé, tak žáci – cimbálová muzika doprovázela několik tanečních skupin v rámci dětského pořadu, dětský sbor i sólisté našli uplatnění i v pořadech „dospěláckých“, což bylo pro ně jistě zajímavou a do budoucna cennou zkušeností.

      Velkou akcí, připravenou v rekordně krátkém čase, byla účast našich žáku na folklorním festivalu v maďarském Marcali. Cimbálovou muziku ZUŠ  doplnili zpěváci a  menší skupina  tanečníků také z řad našich žáků. Město Marcali, známé termálními lázněmi a blízkosti jezera Balaton, nás přivítalo příjemnou atmosférou a pohostinností. Spolu s folklorními skupinami z Chorvatska, Rumunska, Polska a domovského Maďarska jsme vystoupili na několika pódiích jak v Marcali, tak v blízkém letovisku Balatonmáriafürdő. Zajímavou zkušeností byla pro naše žáky i pedagogy možnost srovnání folklorních témat a písní vyskytujících se v různých regionech Evropy. Je obdivuhodné, že některé písně dokáží překonat několik stovek kilometrů a v různých variantách se zabydlí jak v Maďarsku, tak v Polsku, či na Moravě.

     Jsme rádi, že spolu s folklorní skupinou ZUŠ vycestovala do Marcali i delegace zástupců obce Velká nad Veličkou vedená starostou Petrem Šmidrkalem a spolupráce se tak rozvíjí hned v několika oblastech najednou. Krom jiného se otevřela cesta k pozvání maďarských skupin do Velké nad Veličkou a možnost realizace dalších hudebních projektů na úrovní uměleckých škol.

    Děkujeme Ladislavu Lukácsovi a Obci Velká nad Veličkou za podporu celé akce.

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook twitter flicker skype youtube digg